Artykuły

Alt photo name
Fot: Sam/Flickr

Odkryj Niesamowity Papier Ukryty w Kamieniu

Papier z kamienia może pomóc nam, w dokonywaniu pozytywnych zmian, jeśli będziemy go upowszechniać. Wtedy mamy większe szanse na zachowania bagactwa środowiska naturalnego.

Niezależnie od tego czym się zajmujesz, co robisz w swoim życiu zawodowym i prywatnym, przychodzi tak chwila, gdy musisz sięgnąć po coś papierowego. Powody mogą być różne. Możesz chcieć zapisać, wypełnić i wydrukować dokument, poczytać gazetę, książkę… Nie zastanawiasz się wtedy skąd bierzemy papier. A przecież regularnie używasz go swojej firmie i w domu. Nie myślisz tez o tym, jak jego produkcja negatywnie wpływa na środowisko.

Czy wiesz, że…

Czy wiesz, że trzeba wyciąć aż 20 dużych drzew, aby wyprodukować tonę tradycyjnego papieru? Obecnie przemysł papierniczy zanieczyszcza powietrze, wodę i glebę.

Jak temu zaradzić? Jak to zmienić? Czy istnieje sposób, aby zatrzymać niszczący proces wycinania drzew?

Rozwiązanie już się pojawiło – Kamień zamiast Drzew Długo nie było rozwiązania i nowych możliwości do wytwarzania ekologicznego papieru. Wreszcie pojawił się pomysł będący szansą na zatrzymanie katastrofalnych skutków tych działań. To rozwiązanie daje niesamowite możliwości. Zamiast drzew do produkcji papieru można wykorzystać kamień.

Zalety Kamiennego Papieru

Papier wyprodukowany z kamienia nie wymaga użycia wody i dostarczania drzew. Wyróżnia się tym, że ma wszystkie zalety tradycyjnego papieru, a dodatkowo jest:

  • wodoodporny,
  • delikatny, ale także wytrzymały, bo trudno go rozerwać,
  • w procesie jego produkcji nie wytwarza się zanieczyszczeń, toksyn i gazów trujących,
  • nie żółknie,
  • pisze się na nim lekko, wyraźnie,
  • pozwala na zapisywanie również pod wodą.

Środowisko i wygoda użytkowników papierowych produktów

Niesamowity, ekologiczny, przyjazny ludziom i przyrodzie papier z kamienia jest w stanie zatrzymać skutki wycinania drzew. Bez ryzyka dla środowiska i zapewniając wygodę użytkownikom Kamienny Papier zastępuje z sukcesem papier wytwarzany tradycyjną metodą .

Przełomowy moment

Trzeba głośno powiedzieć:

„Nareszcie! Pojawił się Kamienny Papier.”

Pomoże nam w ochronie drzew. Dzięki temu zapewni bezpieczny dom dla zwierząt i dobre warunki dla życia roślin. Pozwoli nam ludziom przebywać na świeżym powietrzu, byśmy mogli cieszyć się urokami parków i lasów.

TERAZ stoi przed nami szansa na nowe możliwości. Upowszechniając używanie kamiennego papieru możemy dokonać ekscytujących i pozytywnych zmian. Dzięki nim zachowamy wyjątkowe bogactwo świata przyrody na Ziemi.

Także i Ty, możesz obserwować i brać udział w tym przełomowym momencie. Być może razem z Zespołem Papiernikusa…

70x70

Urszula Winiarska

Fascynuje mnie Papier z Kamienia. Jego cechy oraz pozytywny wpływ na ochronę środowiska, zwłaszcza drzew, zasługują na uwagę. Dlatego zdobywam informacje na ten temat, publikuję artykuły i dzielę się z Tobą swoją wiedzą.